Algemene informatie Dagbehandelcentrum

Inleiding

Binnenkort wordt u opgenomen in het Dagbehandelcentrum van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ), route 37 (afdeling D2). Het Dagbehandelcentrum is voor patiënten die dezelfde dag weer naar huis mogen.

In het Dagbehandelcentrum worden patiënten ‘gemengd verpleegd’, dat wil zeggen dat op één kamer of zaal zowel mannen als vrouwen liggen.

Als u hier bezwaar tegen heeft, bestaat uiteraard de mogelijkheid dat u wordt opgenomen op een kamer met uitsluitend mannen of vrouwen. U kunt dit doorgeven aan medewerkers van de polikliniek.

Voorbereiding thuis

Om uw operatie goed voor te bereiden is het belangrijk dat u de vragenlijst over uw gezondheid invult via MijnGHZ. In MijnGHZ leest u informatie over bijvoorbeeld narcose of een ruggenprik. Een aparte afspraak met een anesthesioloog is meestal niet nodig.

Op de dag van operatie moet u nuchter blijven; volg hierbij de instructies die u heeft gekregen anesthesioloog.

Ook vertelt hij welke medicatie u moet innemen. Als er een bepaalde voorbereiding nodig is, wordt dit met u afgesproken. Gebruikt u de pil, dan kunt u dat normaal ononderbroken blijven doen. Houd u er wel rekening mee dat de bescherming tegen zwangerschap de rest van de cyclus niet volledig is.

Checklist voor opname

Bij deze folder vindt u een checklist voor opname, bekijkt u deze lijst goed zodat u goed voorbereid bent.

Opnamedag

U meldt zich op de afgesproken tijd bij de receptie van het GHZ. Volg daarna route 37. De wachttijd tussen uw opname en operatie kan 2 uur bedragen. Om deze tijd te overbruggen kunt u iets om te lezen of een tablet meenemen.

Wat neemt u mee?

  • Uw medicijnen (in de oorspronkelijke verpakking);

  • Uw afsprakenmapje;

  • Als u diabetespatiënt bent, uw bloedsuikermeter.

Wij adviseren u om zo min mogelijk waardevolle spullen mee naar het ziekenhuis te nemen. Er zijn afsluitbare kledingkasten op de patiëntenkamers. Trekt u gemakkelijke (wijde) kleding aan. Natuurlijk kunt u zich door één persoon laten begeleiden.

Voorbereiding in het ziekenhuis

U wordt door een gastvrouw/-heer naar het Dagbehandelcentrum gebracht. De verpleegkundige van de afdeling ontvangt u.

Komt u voor een operatieve ingreep, dan is het volgende van belang:

  • U trekt speciale operatiekleding aan.

  • U doet eventuele contactlenzen en (gebits)prothesen uit/af.

  • Het is mogelijk dat u medicijnen krijgt als voorbereiding op de verdoving.

Na deze voorbereidingen wordt u naar de operatieafdeling gebracht. Hier krijgt u een infuus in een ader van uw arm. Dat gebeurt door een anesthesioloog; dit is een specialist die bij operaties de verdoving verzorgt en erop let dat het tijdens de operatie goed met u gaat.

Via het infuus krijgt u eventueel tijdens en na de ingreep vloeistoffen en medicijnen toegediend.

Vervolgens wordt u onder narcose gebracht of op een andere manier verdoofd. De methode van verdoven wordt van tevoren met u afgesproken.

Na de operatie

Na de operatie gaat u naar de uitslaapkamer (verkoever). Dit is een kamer waar speciaal opgeleide verpleegkundigen u de eerste tijd na de operatie verzorgen. U blijft daar tot het moment dat de verdoving zover is uitgewerkt dat het verantwoord is dat u naar de afdeling teruggaat.

Terug in het Dagbehandelcentrum

Op de afdeling wordt in overleg met u uw contactpersoon gebeld. Afhankelijk van de behandeling of het onderzoek dat bij u is gedaan, wordt u op de verpleegafdeling verzorgd. Als iets u niet duidelijk is, vraagt u dan gerust aan uw behandelend specialist of verpleegkundige om uitleg.

Bezoekregeling

Het Dagbehandelcentrum heeft geen bezoekregeling in verband met de korte opnameduur. Uw begeleider kan naar huis en wordt op tijd geïnformeerd wanneer u opgehaald kan worden.

Vervoer naar huis

Als u met uw eigen auto naar het ziekenhuis komt, zorg er dan voor dat u niet zelf terug naar huis hoeft te rijden. De ervaring leert dat dit na behandeling of onderzoek vaak een te zware belasting is. Ook als u met de taxi gaat, is het verstandig u te laten begeleiden.

Weer thuis

Doet u de eerste dagen rustig aan, vooral als u een operatie heeft ondergaan. Rij bijvoorbeeld geen auto, motor of bromfiets en til geen zware voorwerpen.

We raden u aan om de eerste dagen geen zware maaltijden of alcohol te gebruiken. Het komt nogal eens voor dat mensen daar last van krijgen. Ook kan het zijn dat u vlak na de operatie een naar gevoel krijgt in uw keel. Dat komt doordat u tijdens de operatie bent beademd via een buis in uw keel. Meestal verdwijnt dat onprettige gevoel snel. Ook eventuele spierpijn verdwijnt na een tijdje weer.

U krijgt van de verpleegkundige voordat u het ziekenhuis mag verlaten (ontslag) een folder mee waarin voor u de specifieke nazorg beschreven staat.

Medicijnen

De anesthesioloog zal met u overleggen over het gebruik van uw eigen genees-middelen en eventuele pijnbestrijding.

Controle

U krijgt een afspraak mee voor poliklinische controle als uw arts dit nodig vindt.

Vragen?

Als u onverwacht klachten krijgt of u heeft vragen, dan kunt u altijd het ziekenhuis bellen:

(dagelijks van 8.00 uur tot 20.00 uur).

  • In het weekend (vanaf vrijdag 16.00 uur tot maandag 8.00 uur) met de afdeling Spoedeisende Hulp van ons ziekenhuis: (0182) 50 53 272.

Voor gynaecologiepatiënten:

U kunt bellen met de poli verpleegkundige op werkdagen van 9.00 -16.00 uur tel. (0182) 505840.3

Buiten deze tijden alleen bij Spoed is de afdeling Vrouw Kind Centrum bereikbaar op tel. (0182) 50 54 004.

Checklisten

Checklist 7 en 4 dagen voor opname

  • 7 dagen voor uw opname/behandeling evt. medicatie aanpassen zoals afgesproken met uw arts op het pre-operatief spreekuur.

  • 4 dagen voor uw opname: controleer of alle sieraden dus ook piercing en trouwring afkunnen. Anders naar de juwelier of piercingshop om het te laten verwijderen.

  • Als u kunst/gel nagels heeft 1 nagel per hand verwijderen.

  • Regelen hulpmiddelen bijv. krukken en deze zelf thuis instellen.

  • Regel een contactpersoon en evt. tolk (telefoonnummer).

  • Regel een persoon die u de eerste 24 uur kan ondersteunen.

  • Regel vervoer voor na ontslag uit het ziekenhuis.

Checklist dag van opname

  • Tot 6 uur voor het tijdstip dat u zich in het ziekenhuis moet melden mag u nog eten en drinken.

  • Tot 2 uur voor het tijdstip dat u zich in het ziekenhuis moet melden mag u nog heldere dranken drinken bijv. water, thee, appelsap of aanmaaklimonade.

  • Beslist geen sinaasappelsap, koolzuurhoudende dranken/limonade en melk/melkpoeder.

  • Meebrengen: eigen medicijnen en insuline.

  • Indien van toepassing: Lijst trombosedienst doseerschema meenemen.

  • Hulpmiddelen bijv. krukken ingesteld, glucosemeter, c-pap.

  • Sieraden thuis al af doen.

  • Gemakkelijk zittende kleding voor na uw behandeling.

  • Pantoffels of slippers met antislipzool.

  • Zorg dat u gedoucht bent, gebruik geen lotion make-up, parfum, deodorant of nagellak.

  • Om de wachttijd te overbruggen kunt u een boek, tablet of breiwerk meebrengen.

  • Neem voor de opname indien van toepassing een brillenkoker of gebitbakje mee.

Als u zich niet aan bovenstaande afspraken houdt kan uw behandeling niet doorgaan .

Disclaimer

De informatie op deze pagina is algemeen en geen behandeladvies. Volg altijd de afspraken die u met uw zorgverlener maakt. Vertalingen zijn gemaakt met vertaalsoftware en kunnen fouten bevatten. Het Groene Hart Ziekenhuis is niet aansprakelijk voor schade door mogelijke onjuistheden in deze informatie. Lees hier5 onze uitgebreide disclaimer.

Groene Hart Ziekenhuis, Locatie Gouda

Bleulandweg 10
2803 HH Gouda
0182 - 50 50 50
www.ghz.nl6

Linkjes

  1. tel:0182505434
  2. tel:0182505327
  3. tel:0182505840
  4. tel:0182505400
  5. https://www.ghz.nl/disclaimer/
  6. https://www.ghz.nl