Uw behandelend arts heeft u voor een Ergometrie (fietstest) naar de afdeling Functieonderzoek/Longgeneeskunde verwezen. Dit onderzoek duurt ongeveer 45 minuten. Het fietsgedeelte duurt ongeveer 10 minuten.
Waarom dit onderzoek?
Bij een inspanningstest meten we tot welke lichamelijke inspanning u in staat bent en waar er mogelijk een beperking is. Ook voorafgaand aan sommige operaties wordt er een fietstest gedaan. De fietstest wordt gedaan door een hiervoor opgeleide analist. De analist zal u regelmatig aansporen om het maximale resultaat te krijgen.
Voorbereidingen
- Soms worden uw lengte en gewicht gemeten. Wilt u indien mogelijk schoenen aandoen die u makkelijk kunt uit- en aantrekken. Draag geen hoge hakken.
- Wij raden u aan om gemakkelijk zittende (sport)kleding te dragen, dus geen strakke rok of jurk.
- Omdat u zich maximaal moet inspannen voor deze fietstest, raden wij u aan van tevoren iets te eten en te drinken.
Hoe gaat het onderzoek?
Tijdens dit onderzoek fietst u op een soort hometrainer/ligfiets. In het begin fietst u met weinig weerstand, maar dit wordt geleidelijk aan zwaarder. Het is belangrijk dat u zo lang mogelijk blijft fietsen.
Tijdens de test wordt een aantal metingen gedaan:
- U krijgt een ademmasker op om de ademhaling te volgen.
- Een klemmetje aan uw oor meet het zuurstof in het bloed.
- Er wordt een hartfilmpje (ECG) gemaakt.
- De bloeddruk wordt gemeten via een bloeddrukband om uw arm.
- Soms wordt er bloed uit de polsslagader afgenomen. Dan krijgt u hiervoor aparte folder.
Heeft u nog vragen?
Aarzel niet om ons te bellen. Wij helpen u graag verder. Bel (0182) 50 52 90.
Disclaimer
De informatie op deze pagina is algemeen en geen behandeladvies. Volg altijd de afspraken die u met uw zorgverlener maakt. Vertalingen zijn gemaakt met vertaalsoftware en kunnen fouten bevatten. Het Groene Hart Ziekenhuis is niet aansprakelijk voor schade door mogelijke onjuistheden in deze informatie. Lees hier1 onze uitgebreide disclaimer.
Groene Hart Ziekenhuis, Locatie Gouda
Bleulandweg 10
2803 HH Gouda
0182 - 50 50 50
www.ghz.nl2
Linkjes
- https://www.ghz.nl/disclaimer/
- https://www.ghz.nl