Inleiding
Deze folder geeft u en uw naasten informatie over een immunoglobuline kuur.
Wat is een immunoglobuline kuur?
Een immunoglobuline kuur wordt gegeven aan patiënten met neurologische auto – immuunziekten (ziekten waarbij het lichaam antistoffen maakt tegen de eigen weefsels) zoals Gullian Barre en Myastenia gravis.
Een immunoglobuline kuur is een behandeling via een infuus met Nanogram of Kiovig. Immunoglobuline is een eiwit dat uit het bloed van duizenden gezonde bloeddonoren wordt gehaald. Uit het vloeibare deel van het bloed (het bloedplasma) haalt men de antistoffen. Ze kunnen aan een patiënt via een infuus in een ader worden toegediend. Hoe de immunoglobuline precies werkt is niet bekend.
De kuur kan 3 tot 5 dagen duren, waarbij u elke dag een bepaalde hoeveelheid immunoglobuline krijgt toegediend. Bij sommige patiënten adviseert de neuroloog om 1 keer per maand een hoeveelheid immunoglobuline toe te dienen. De hoeveelheid immunoglobuline die u toegediend krijgt, wordt berekend aan de hand van uw lichaamsgewicht.
De behandeling
Voordat de kuur begint worden controles gedaan zoals het meten van uw bloeddruk en lichaamstemperatuur. Het infuus wordt ingebracht door de verpleegkundige. De immunoglobuline wordt toegediend via een infuuslijn.
De ervaring leert dat het voor u prettig kan zijn om tijdens en kort na het toedienen van de immuunglobuline op bed te liggen.
Het kan zijn dat u tijdens of kort na het toedienen van de immunoglobuline last krijgt van bijwerkingen van de immunoglobuline.
De mogelijke bijwerkingen zijn: rillingen, hoofdpijn, misselijkheid en soms braken.
Als u last heeft van bijwerkingen, geef dit dan direct door aan de verpleegkundige. Zij/hij kan dan contact opnemen met de neuroloog. Als de immunoglobuline is ingelopen, wordt het infuussysteem doorgespoeld. Hierna wordt het infuussysteem afgekoppeld.
Om de infuusnaald wordt eventueel een verband gewikkeld. Aan het einde van de kuur wordt de infuusnaald verwijderd.
Nazorg
Wij raden u aan om na het toedienen van de immunoglobuline nog een half uur rustig aan te doen. Als u zich na deze periode goed voelt, kunt u uw dagelijkse activiteiten weer hervatten. Afhankelijk van wat er tussen u en uw neuroloog is afgesproken, blijft u opgenomen of gaat u naar huis.
Leefregels
Leefregels na de kuur zijn er eigenlijk niet. In verband met uw veiligheid raden wij u aan niet alleen met de auto naar huis te rijden. Het kan zijn dat u zich de eerste dagen na de kuur wat vermoeid voelt.
Algemene informatie over het GHZ
Voor informatie over het ziekenhuis kunt u terecht op onze internetsite: www.ghz.nl.
Ook kunt u bellen naar het algemene informatienummer (0182) 50 50 50.
Vragen?
Als u na het lezen van deze folder nog vragen heeft over de immunoglobulinekuur, kunt u deze gerust stellen aan de verpleegkundigen van de afdeling Neurologie.
Deze zijn dagelijks bereikbaar tussen 11.00 en 12.00 uur via tel.: (0182) 50 50 50. U kunt vragen naar toestel 5410.
Disclaimer
De informatie op deze pagina is algemeen en geen behandeladvies. Volg altijd de afspraken die u met uw zorgverlener maakt. Vertalingen zijn gemaakt met vertaalsoftware en kunnen fouten bevatten. Het Groene Hart Ziekenhuis is niet aansprakelijk voor schade door mogelijke onjuistheden in deze informatie. Lees hier1 onze uitgebreide disclaimer.
Groene Hart Ziekenhuis, Locatie Gouda
Bleulandweg 10
2803 HH Gouda
0182 - 50 50 50
www.ghz.nl2
Linkjes
- https://www.ghz.nl/disclaimer/
- https://www.ghz.nl