Hier vindt u uw
patiëntenportaal
Onterechte (deel)factuur en afwijzing van declaraties
Wij krijgen meldingen van verschillende patiënten dat zij van hun zorgverzekering onverwacht een rekening krijgen voor ziekenhuiszorg waarvoor zij wél verzekerd zijn. Dit komt door een technische storing bij Vecozo, het administratiekantoor van de zorgverzekeraars.
Hierdoor worden rekeningen van het GHZ en andere zorgorganisaties door de verzekeraars in sommige gevallen maar deels vergoed en ontvangt de verzekerde patiënt onterecht een (hoge) rekening voor de zorg in ons ziekenhuis. In de toelichting van deze rekening staat dat het GHZ geen contract met de verzekeraar heeft. Dit is niet juist: het GHZ heeft met alle zorgverzekeringen contracten gesloten.
Vecozo en de zorgverzekeraars werken gezamenlijk aan een oplossing. De verwachting is dat de problemen deze week of volgende week zijn verholpen, waarna de zorgverzekeraars de onterechte deelbetalingen kunnen corrigeren en nabetalen en hun verzekerden hiervan op de hoogte kunnen stellen.
Wat betekent dit voor u?
Heeft u een onterechte (deel)factuur gekregen voor zorg waarvoor u wél verzekerd bent? Dan hoeft u nu niets te doen. Zodra het probleem is verholpen, zal uw zorgverzekeraar de fout corrigeren. Mocht u twijfelen of heeft u andere vragen over een ontvangen factuur, neemt u dan contact op met uw zorgverzekeraar.