Onderzoek naar doorbloeding van bloedvaten.
Inleiding
Uw behandelend specialist heeft u verwezen naar de afdeling Functieonderzoeken Neurologie (KNF) voor een doppler onderzoek.
In deze folder leest u informatie over dit onderzoek. Het onderzoek wordt uitgevoerd door laboranten van de afdeling KNF.
- Doppler
Bij een Doppler-onderzoek wordt de doorbloeding in de armslagader gemeten. Tijdens dit onderzoek wordt in verschillende houdingen (bijvoorbeeld wanneer u uw armen omhoog houdt) gekeken of in die houding het bloedvat wordt afgekneld.
Tijdens het onderzoek houdt de laborant een langwerpig apparaatje tegen uw huid. Dit apparaatje zendt geluidsgolven uit en vangt het weerkaatste geluid ook weer op. U hoort tijdens het onderzoek een pulserend geluid.
- TC-Doppler
Bij een TC-Doppler wordt gekeken naar de snelheid waarmee het bloed door de vaten in het hoofd stroomt.
Tijdens het onderzoek houdt de laborant een langwerpig apparaatje vlak boven uw oor en/of achter in uw nek. Dit apparaatje zendt geluidsgolven uit en vangt het weerkaatste geluid ook weer op. U hoort tijdens het onderzoek een pulserend geluid.
- TC-Duplex
Bij de TC-Duplex worden de vaten in het hoofd in beeld gebracht met een echo apparaat. Op deze wijze kan de bloedstroom worden bekeken en gemeten.
Tijdens het onderzoek houdt de laborant het echo-apparaat vlak boven uw oor en/of achter in uw nek. Dit apparaatje zendt geluidsgolven uit en vangt het weerkaatste geluid ook weer op. U hoort tijdens het onderzoek een pulserend geluid.
Duur
De duur van het onderzoek is afhankelijk van de vraagstelling en varieert tussen de 20-45 minuten. De metingen zijn pijnloos en onschadelijk.
Route
Voor deze onderzoeken volgt u route 51 (1 e verdieping). Hier kunt u plaatsnemen in de wachtkamer, u hoeft zich nie t te melden.
Heeft u vragen?
Wij realiseren ons dat de informatie in deze folder wellicht vragen bij u oproept. Vanzelfsprekend zijn wij altijd bereid uw vragen te beantwoorden en aanvullende informatie te geven. U kunt daarvoor telefonisch contact opnemen met onze afdeling of met de verpleegkundigen van de afdeling waar u bent opgenomen.
Groene Hart Ziekenhuis
Functieonderzoeken Neurologie (KNF)
telefoon: (0182) 50 50 16.
Voor informatie over het ziekenhuis kunt u terecht op onze website: www.ghz.nl.
Tot slot
Wij werken volgens een nauwkeurig schema. Daarom verzoeken wij u vriendelijk op tijd aanwezig te zijn voor het onderzoek. Als u uw afspraak niet kunt nakomen, horen wij dit graag tijdig.
Disclaimer
De informatie op deze pagina is algemeen en geen behandeladvies. Volg altijd de afspraken die u met uw zorgverlener maakt. Vertalingen zijn gemaakt met vertaalsoftware en kunnen fouten bevatten. Het Groene Hart Ziekenhuis is niet aansprakelijk voor schade door mogelijke onjuistheden in deze informatie. Lees hier onze uitgebreide disclaimer.